FUNDUSZE UE

Polska Strefa Inwestycji. Nowe zasady dla pomocy publicznej

Z początkiem września 2018 roku, weszło w życie zapowiadane w artykule Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2018 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji. Rozporządzenie określa m.in. szczegółowe kryteria ilościowe oraz jakościowe oraz warunki udzielania pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego.

W zamian za możliwość realizacji inwestycji na terenie całego kraju, również na gruntach prywatnych, przedsiębiorca musi spełnić dwa rodzaje kryteriów. Kryteria ilościowe odnoszą się do minimalnej wielkości inwestycji, która z kolei uzależniona jest od lokalizacji i wielkości przedsiębiorcy, wnioskującego o pomoc.
Kryteria jakościowe natomiast, odnoszą się do średniookresowej strategii rozwoju kraju i są różne dla sektora przemysłowego oraz sektora usług.

[ngg src=”galleries” ids=”6″ display=”basic_slideshow” gallery_width=”900″ gallery_height=”600″ autoplay=”0″ pauseonhover=”0″ arrows=”1″ transition_style=”slide”]

Ściągnij broszurę

Zachęcamy do kontaktu w celu przeprowadzenia bezpłatnej analizy dostępności pomocy publicznej dla Państwa inwestycji.

Autor: Barbara Chaczko, Kierownik Działu Projektów, Bosetti Global Consulting

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin