BUSINESS FOCUS

Aeromixer 2021 w liczbach

aeromixer-2021

Ponad 400 gości z całego świata, 120 uczestniczących firm i instytucji, a także ponad 400 potencjalnie niezwykle owocnych spotkań biznesowych – tak najkrócej można podsumować tegoroczną edycję spotkania branży lotniczej Aeromixer 2021. „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mimo niedawnych problemów z organizacji imprez, udało nam się po raz kolejny wspomóc naszych gości w nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych oraz dyskusji o kondycji i perspektywach branży” – komentuje Fabrizio Bosetti, CEO Bosetti Global Consulting.

Pierwsza edycja imprezy Aeromixer (zorganizowana w roku 2018) cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Druga edycja zaplanowana była na ubiegły rok, jednak z uwagi na epidemię COVID-19 jej zorganizowanie w pierwotnym terminie nie było możliwe. „Nieco dłuższe oczekiwanie na możliwość spotkania się na Stadionie Wrocław ewidentnie zaostrzyło apetyty uczestników, bo zainteresowanie kolejną edycję imprezy było ogromne i rosło z każdym miesiącem, a firmy i instytucje zainteresowane udziałem zgłaszały się niemalże do dnia imprezy” – komentuje Enrico Ciullo, koordynator imprezy Aeromixer 2021.

Ostatecznie, w imprezie udział wzięło ponad 120 firm i instytucji, które albo już aktywnie działają w branży lotniczej (w tym tak kluczowi gracze, jak Collins Aerospace Wrocław, Pratt & Whitney, Raytheon Polska, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Kalisz”, Polskie Zakłady Lotnicze, Lockheed Martin Global Inc., GE Aviation, Ge Avio, Evektor, Leonardo Poland, PZL Świdnik czy Metal Master), jak i firmy działające obecnie w innych sektorach, ale zainteresowane zaistnieniem również w tej branży.

Setki uczestników i spotkań B2B

Łącznie w spotkaniach B2B, prelekcjach, panelach dyskusyjnych czy po prostu rozmowach o potencjalnej współpracy udział wzięło ponad 400 osób, reprezentujących w sumie 120 firm, instytucji związanych z lotnictwem oraz organizacji i instytucji biznesowych (zarówno z Polski, jak i zagranicy). Co istotne, z uwagi na obostrzenia pandemiczne i chęć zapewnienia komfortu wszystkim użytkownikom, wszystkie sesje tematyczne i panele dyskusyjne prowadzone były w modelu hybrydowym – można w nich było brać udział zarówno na miejscu spotkania, jak i online, w zależności od sytuacji i preferencji danego uczestnika. Oczywiście, w tym samym modelu – z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa i poufności – prowadzone były również bezpośrednie rozmowy B2B pomiędzy potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Istotnym elementem spotkania była również część wystawiennicza (w której swoją ofertę prezentowało 30 firm z sektora), a także rozbudowana część naukowa z sesjami i panelami dyskusyjnymi poświęconymi m.in. kwestiom Przemysłu 4.0, zastosowaniu technologii druku 3D oraz additive manufacturing w segmencie aeronautycznym, a także kondycji i perspektywom tego sektora. Podczas spotkań tych można było wysłuchać (i podyskutować) 40 prelegentów, reprezentujących zarówno środowisko naukowe, biznes, a także administrację publiczną oraz organizacje branżowe (w gronie tych ostatnich znaleźli się przedstawiciele 4 klastrów lotniczych – Dolnośląskiego Klastra Lotniczego, Śląskiego Klastra Lotniczego, Wielkopolskiego Klastra Lotniczego oraz Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”).

„Idealne miejsce do nawiązania nowych kontaktów”

„Udział w Aeromixer 2021 to dla Collins Aerospace Wrocław znakomite doświadczenie – to idealne miejsce do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i zorientowania się, co dzieje się w branży lotniczej, zarówno w aspekcie lokalnym, jak i globalnym. Odbyliśmy setki spotkań oraz rozmów, i liczę na to, że wiele z nich zaowocuje wspólnymi przedsięwzięciami w przyszłości” – powiedział Paweł Pałubiński, General Manager w firmie Collins Aerospace Wrocław, która była partnerem strategicznym tegorocznej edycji Aeromixera.

Partnerami kluczowymi tegorocznej edycji imprezy Aeromixer były firmy Collins Aerospace Wrocław, Pratt & Whitney Kalisz, Raytheon, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ”, GE Aviation, Lockheed Martin, Polskie Zakłady Lotnicze, Leonardo Poland, Flaris Metal – Master oraz 3M), zaś w gronie współorganizatorów, partnerów i sponsorów wydarzenia znaleźli się m.in. Confindustria Est Europa, Dolnośląski Klaster Lotniczy, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST- PARK”, PKO Bank Polski, Rina Poland, Bergman Engineering, CoBouw Polska, Manima Srl, PM Group, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham), Politechnika Wrocławska, Agencja Rozwoju Przemysłu, Instytut Lotnictwa: Sieć Badawcza Łukasiewicz, Śląski Klaster Lotniczy, Wielkopolski Klaster Lotniczy, Polsko-Czeska Izba Gospodarcza, Lombardia Aerospace Cluster, Moravian Aerospace Cluster, Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. i wiele innych. Pełną listę uczestników znaleźć można tutaj.

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin