COVID 19

Tarcza: mniej biurokracji, więcej skuteczności. List Confindustria Polonia do Premiera

Tarcza antykryzysowa przewidująca wsparcie od polskiego rządu dla przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19 w rzeczywistości wyklucza z otrzymania pomocy firmy z kapitałem zagranicznym. Confindustria Polonia, która reprezentuje interesy gospodarcze przedsiębiorców włoskich w Polsce, wystosowała list do Premiera Polskiego Rządu, apelując o modyfikację planu pomocy i podkreślając wkład kapitału włoskiego w budowanie silnej i konkurencyjnej polskiej gospodarki.

Bosetti Global Consulting jako członek Confindustria Polonia w pełni wspiera postulaty i proponowane modyfikacje Tarczy Antykryzysowej. Nie możemy zapominać, że inwestycje włoskie przez wiele ostatnich lat znacznie przyczyniły się do wzrostu gospodarczego Polski i dobrobytu jej mieszkańców. Liczba pracowników zatrudnionych w firmach, które przystąpiły do tej inicjatywy przekracza 12.000 osób, ich obrót to 5,4 mld zł. Mówimy o 110 przedsiębiorstwach, których pracownicy, jak i same spółki płacą podatki w Polsce. Jak pisze w liście Simone Granella, prezes Confindustria Polonia „Dla zwolnionych pracowników nie będzie miało żadnego znaczenia, gdzie rezydencję podatkową miał beneficjent rzeczywisty ich byłego pracodawcy”. Apelujemy o modyfikacje tego zapisu i tym samym przeznaczenie wsparcia dla polskich pracowników. Przedstawiamy także szereg uproszczeń na dofinansowanie pracowników w przestoju.

Pandemia COVID-19 to kryzys, jakiego nie znaliśmy. Jednak jak podczas każdego kryzysu musimy ratować się szybkimi i skutecznymi rozwiązaniami. Nadmierna biurokracja niweczy te wysiłki. Mówmy jednym głosem, a unikniemy negatywnych, dalekosiężnych skutków dla Polski, szczególnie w tak ważnych i strategicznych dotąd branżach jak automotive, sektor AGD i lotniczy. Liczymy, że nasze postulaty zostaną wzięte pod uwagę. Ostatecznie wszystkim nam zależy na tym samym – ratowaniu firm i miejsc pracy, bo tylko to w długiej perspektywie przyniesie dobrobyt społeczeństwu polskiemu, którego interesy ma za zadanie chronić polski rząd.

Zapraszamy do zapoznania się z listem i proponowanymi konkretnymi modyfikacjami.

List Confindustria Polonia do Premiera Rządu Polskiego w sprawie Tarczy Antykryzysowej

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin