FUNDUSZE UE

250 mln złotych wsparcia dla branży motoryzacyjnej w Polsce. Program INNOMOTO

Dzięki dofinansowaniu ze środków INNOMOTO, przedsiębiorcy z branży będą mieli większą szansę na tworzenie i rozbudowę własnych działów badawczo-rozwojowych oraz pracę nad nowymi technologiami. Program posłużyć ma także zmobilizowaniu podmiotów z branży motoryzacyjnej do rozszerzenia współpracy z krajowymi ośrodkami naukowymi.

INNOMOTO to nowy program sektorowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który został zaprezentowany na początku września 2016 r. podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Partnerstwo biznesu i nauki dla innowacji

Głównym celem programu jest zwiększenie liczby konkurencyjnych w skali międzynarodowej rozwiązań tworzonych przez polskie ośrodki naukowe i przedsiębiorstwa. W opinii twórców założeń programu, ma on być „polisą ubezpieczeniową” dla producentów aut, części samochodowych i akcesoriów od ryzyka związanego z inwestowaniem w innowacje.

Producenci z branży motoryzacyjnej dostaną do dyspozycji 250 mln złotych, które poznaczyć będą mogli na m.in. na robotyzację linii montażowych, tworzenie inteligentnych systemów logistycznych, nowe technologie spawania laserowego czy łączenia kompozytów, opracowanie prototypów ultralekkich aut lub samochodów autonomicznych.

Wnioski o dofinansowanie badań przemysłowych i prac rozwojowych będzie można składać od 5 października do 21 listopada 2016 r., a poziom dofinansowania pojedynczego projektu może osiągnąć nawet do 80 poc. kosztów kwalifikowanych.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naboru.

Źródło: www.ncbir.pl

Autor: Barbara Chaczko

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin