Lifestyle

Wrocław – stolica Dolnego Śląska ma nowego krasnoludka

Miasta posiadają swoje symbole, które wyróżniają je na mapie skojarzeń. Piza ma krzywą wieżę, Nowy Jork- Statuę Wolności, Paryż- Wieżę Eiffla, a dolnośląski Wrocław – krasnoludki! Przed wejściem do naszej firmy możecie spotkać jednego z nich. Na imię ma Consulencjusz Italicus.

Skąd się wzięły wrocławskie krasnoludki?

Figurki krasnali stały się integralną częścią miasta, a ich początki sięgają lat 80-tych. Wówczas to, dzięki Ruchowi Pomarańczowej Alternatywy podobizny krasnali w postaci graffiti, posłużyły jako symboliczna forma protestu przeciwko władzom komunistycznym. Jako symbol miasta zaś zostały zaadoptowane na początku nowego wieku.

Nowych krasnali wciąż przybywa, aktualnie jest ich już ponad 300, ich opiekunami są osoby publiczne, instytucje, firmy, osoby prywatne. Każdy krasnal ma swoją historię.

Ich obecność na ulicach miasta stała się zjawiskiem społecznym, na które składają się takie atrakcje jak wycieczki szlakiem krasnali, zabawy, mapy poszukiwaczy krasnali czy różnorakie gry miejskie, które angażują mieszkańców miasta oraz turystów.

Aktualne wydarzenia oraz wszystkie informacje o krasnalach można znaleźć na stronie: http://krasnale.pl/wszystko-o-krasnoludkach/.

Już niedługo i nasz krasnal dołączy do mapy krasnali wrocławskich, oczekujemy właśnie na oficjalny wpis w Urzędzie Rejestracji Krasnali.

20 lat Bosetti Global Consulting

Naszym krasnalem pragniemy rozpocząć rok obchodów jubileuszowych, to już 20 lat naszej działalności i obecności we Wrocławiu. Chcemy również podkreślić nasze związki ze stolicą Dolnego Śląska, miastem otwartym kulturowo z doskonałym klimatem inwestycyjnym.

Imię, które wybraliśmy dla naszego krasnala to Consulencjusz Italicus. Symbolizuje nasz zespół, czyli konsultantów Bosetti Global Consulting i podkreśla jednocześnie naszą specjalizację w obsłudze inwestorów włoskich. Mianowaliśmy go naszym dobrym duchem. Planujemy ustanowić jego coroczne święto w naszej firmie. Jesteśmy pewni, że mając go po naszej stronie wejdziemy w kolejne, owocne dla naszej firmy 20-lecia.

03 KRASNAl_wroclaw

05 KRASNAL_bgc_wroclaw

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin