Lifestyle

BGC Group stworzyło firmowy ul dla pszczelej rodziny

Pszczoły to najważniejsze owady na świecie, które zapewniają naszemu gatunkowi szanse na przeżycie na Ziemii. Są istotne dla rolnictwa i produkcji żywności. Biorąc udział w procesie zapylania roślin, pełnią one ważną rolę w ekosystemie. Ich praca zapewnia prawidłowy wzrost dla ponad 80 % spośród wszystkich gatunków. W Polsce żyje ich ok. 60 mld. Jak alarmuje Greenpeace, śmiertelna mieszanka, w skład której wchodzą toksyczne pestycydy, pasożyty pszczół i zmiany klimatu sprawia, że zapylacze na całym świecie są w kryzysie. Ich wymieranie przyniesie nie tylko katastrofalne skutki dla ekologii, ale i dla systemu produkcji żywności.

Świadomi tych zagadnień oraz faktu, iż rozwój gospodarczy, który od lat wspieramy nasza działalnością nie może iść w parze z degradacją środowiska naturalnego zdecydowaliśmy, że udział w projekcie Mel Apis Działaj odpowiedzialnie – “postaw” na ule jest potrzebny i będzie naszym wkładem w budowanie lepszej przyszłości. Celem działania jest realne zwiększenie ilości pszczół wokół nas poprzez stawianie jak największej ilości uli w pasiece Mel Apis, jak i tworzenie mniejszych pasiek w różnych przestrzeniach we Wrocławiu i w okolicach. W pasiece w Ślęzie, zbudowaliśmy nasz pierwszy firmowy ul, który stanie się domem dla nawet 60 000 pszczół! Dzięki temu zwiększymy ich populacją i zasilimy środowisko o nowych zapylaczy.

Co możemy zrobić by pomóc pszczołom?
Działając na rzecz zwiększenia populacji pszczół, pomagamy i sobie dostarczając zdrowe i naturalne pożywienie dla naszego gatunku. Zmiany na lepsze zależą od każdego z nas z osobna, ale wymagają też reform strukturalnych. Ekolodzy apelują w pierwszej kolejności o wprowadzenie zakazu stosowania pestycydów szkodliwych dla pszczół i innych owadów zapylających, zaczynając od siedmiu najbardziej niebezpiecznych neonikotynoidów. Kolejnym krokiem powinno być zwiększania finansowania badań, rozwoju i ekologicznych praktyk rolnych wspierających bioróżnorodność, a nie wykorzystanie wszechobecnej chemii, wspieranie i promocja praktyk rolniczych mających korzystny wpływ na życie owadów, a co za tym idzie i ludzi.

Odpowiedzialny społecznie biznes jest jednym z najważniejszych czynników, kształtujących lepsze jutro dla nas i przyszłych pokoleń. Zachęcamy naszych partnerów do budowania świadomości na temat sytuacji pszczół i całego ekosystemu oraz jego wpływu na zdrowie i życie naszych rodzin i małych społeczności. Możecie także stworzyć własny, firmowy ul i dołożyć małą cegiełkę do lepszego świata.  Więcej na https://melapis.pl/

Podsumowanie warsztatów oraz akcji zasiedlania ula BGC
Ul firmowy BGC powstał podczas ostatnich warsztatów, dzięki współpracy i zaangażowaniu pracowników i ich rodzin. Składaliśmy korpusy, ramki oraz wtapialiśmy węze za pomocą akumulatora. Na końcu pomalowaliśmy gotowy ul, tak by pięknie prezentował się w pasiece. Cała ekipa, zarówno Ci starsi jak i młodsi, sprawnie sobie ze wszystkim poradzili. Nie straszne im były wkrętarki, młotki i praca z prądem. Przy okazji poznali kilka ciekawych faktów z życia pszczół. Wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody, przy cudownej słonecznej pogodzie. Nasz ul już ma nowych lokatorów. W całej akcji jego zasiedlania uczestniczył Fabrizio Bosetti wraz z swoim synem, młodym pszczelarzem. Świetnie sobie ze wszystkim poradzili.

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin