FUNDUSZE UE

Tarcza Antykryzysowa: kwoty pomocy publicznej uzyskane przez BGC Group

task force BGC

W ramach Tarczy antykryzysowej polski rząd przeznaczył ponad 300 miliardów złotych na wsparcie firm (z czego 100 miliardów złotych tylko w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju).

Filary, na których opiera się pomoc, to: ochrona miejsc pracy; finansowanie przedsiębiorców; opieka zdrowotna; wzmocnienie systemu finansowego i inwestycji publicznych.

Formy wsparcia, które cieszą się największym zainteresowaniem firm, to: zwolnienia ze składek (ZUS); dopłaty do wynagrodzeń (FGŚP – Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych); bezzwrotne subwencje (PFR – Polski Fundusz Rozwoju); pożyczki udzielone na preferencyjnych warunkach (przez ARP) oraz gwarancje kredytowe od Banku Gospodarki Krajowej.

Polski rząd stale informuje o poziomie pomocy publicznej dystrybuowanej w ramach subsydiów Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) dla mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw, których wartość na dzień 26 czerwca 2020 r. wynosi 54 mld zł.

W celu skorzystania z programów wsparcia dostępnych w ramach Tarczy Antykryzysowej, wymagane są określone procedury. Często zasady rządzące funduszami pomocowymi różnią się od siebie i nie zawsze są komplementarne. Ponadto w przypadku niektórych instrumentów należy wziąć pod uwagę status MŚP spółki w odniesieniu do polskiej klasyfikacji, a dla innych – europejskiej. Z tych powodów w Grupie BGC utworzono specjalną jednostkę o nazwie „Task Force”, która towarzyszy klientom od początku kryzysu COVID-19.

-Nasza grupa zadaniowa składa się z 15 specjalistów: prawników, ekspertów ds. finansów i pomocy publicznej, ekspertów ds. Kadr / płac, księgowych, specjalistów podatkowych, osób zajmujących się wsparciem klientów. Analizujemy sytuację firmy, rodzaje dostępnej pomocy, budując wspólną i spersonalizowaną strategię z klientem. Gdy klient potwierdzi zainteresowanie, towarzyszymy mu krok po kroku w procesie uzyskiwania dofinansowania. – wyjaśnia Enrico Ciullo, koordynator Task Force.

Dzięki działaniom grupy zadaniowej BGC wsparło klientów w ponad 80 procedurach uzyskiwania pomocy publicznej (FGŚP, PFR, ZUS, podatki, BGK itp.) o łącznej wartości ponad 60 mln PLN.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem narzędzi pomocy publicznej zamieszczonym pod linkiem.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

TASK FORCE HELP DESK
Email: taskforce@bosetti.pl
Tel: 0048 / 71 338 6 5 48
0048 / 71 338 65 49

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin