Lifestyle

Polska wódka Żubrówka w globalnej czołówce

Prestiżowy, doroczny ranking magazynu Shanken’s IMPACT “World’s Top 100 Distilled Spirit Brands Worldwide” daje po raz kolejny polskiej wódce wysoką pozycję. Żubrówka drugi rok z rzędu zajęła trzecie miejsce wśród globalnych marek wódki, ustępując na podium tylko markom Smirnoff i Absolut.

Pośród marek globalnych oraz regionalnych Żubrówka zajmuje czwarte miejsce w zestawieniu, po Smirnoffie, Absolucie i wódce Khortytsa znanej głównie na rynku ukraińskim.

Polska wódka znalazła się również w czołówce pod względem przyrostu sprzedaży wśród wszystkich alkoholi ujętych w rankingu, liczonym według ilości sprzedanych 9-litrowych skrzynek. W porównaniu z danymi za rok 2016, w ubiegłym roku w Polsce i na rynkach eksportowych sprzedało się łącznie o 11,3 proc. skrzynek Żubrówki więcej.

Edycję tegoroczną raportu Shanken’s IMPACT wygrywa Smirnoff (producent Diageo, Wlk. Brytania) ze sprzedażą 26 mln 9l opakowań w 2017 roku (wzrost rok do roku o 1 proc.), na drugim miejscu znajduje się Absolut (Pernod Ricard, Francja) ze sprzedażą 11,3 mln 9l opakowań (wzrost o 2,7 proc.), a na trzecim Khortytsa (Khortytsa Distilery, Ukraina) ze sprzedażą 8 mln 9l opakowań (wzrost o 4 proc.). Sprzedaż na poziomie 7,9 mln 9l opakowań (wzrost o 11,3 proc.) daje Żubrówce czwartą pozycję.

Polska wódka Żubrówka w globalnej czołówce

Spośród polskich marek w rankingu znajdują się też:
-Krupnik (Marie Brizard Wine & Spirits) ze sprzedażą 4,1 mln 9l opakowań w 2017 r. (spadek o 5,7 proc.),
-Soplica (CEDC) ze sprzedażą 3,5 mln 9l opakowań (wzrost o 12,9 proc.), 5 miejsce wśród trunków o najszybciej rosnącej sprzedaży w rankingu.
-Żołądkowa Gorzka Czysta De Luxe (Stock Spirits) ze sprzedażą 3,0 mln 9l opakowań (spadek o 8,5 proc.)

Firma CEDC jest czołowym producentem wódki na świecie oraz największą w Europie środkowej i wschodniej zintegrowaną firmą z branży napojów alkoholowych. Firma produkuje i sprzedaje takie marki z segmentu wódek, jak m. in.: Żubrówka, Bols, Soplica, Absolwent, Green Mark, Zhuravli, Parliament, Royal oraz wiele innych, eksportowanych do ponad 50 krajów świata.
CEDC jest także wiodącym importerem napojów alkoholowych w Polsce, Rosji i Węgrzech. W Polsce CEDC dystrybuuje takie znane marki alkoholi, jak np.: Metaxa, Remy Martin, Carlo Rossi, Grant’s, Jägermeister, Gancia, Campari, Cinzano czy Old Smuggler.

Źródło: materiały prasowe CEDC

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin