BUSINESS FOCUS

Zezwolenia na inwestycje dla firm z kapitałem włoskim. Podsumowanie 2016 roku w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej

35 przedsiębiorców, którzy odebrali w 2016 r. zezwolenia na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”, deklaruje przeznaczenie ponad 2,5 mld złotych na inwestycje. W wyniku realizacji projektów powstać ma co najmniej 1180 nowych miejsc pracy.

W wałbrzyskim Zamku Książ odbyła się uroczystość wręczenia zezwoleń dla 19 przedsiębiorców, którzy zdecydowali się inwestycje w drugiej połowie roku. Mieliśmy przyjemność na niej gościć jako doradcy dwóch firm z kapitałem włoskim, które zainwestowały po raz kolejny w strefie.

Inwestycja firmy Fibro
Na terenie podstrefy Oława powstanie nowy zakład firmy Fibro Poland. W fabryce produkowane będą części i akcesoria motoryzacyjne, w tym półki samochodowe, wykładziny i rolety do bagażników. Deklarowane nakłady inwestycyjne wynoszą 13 mln złotych, a zatrudnienie w zakładzie znajdzie minimum 20 osób.

Inwestycja firmy ISOPAK
W Świebodzicach firma ISOPAK Poland wybuduje zakład produkujący wyroby styropianowe dla potrzeb branży opakowaniowej. Nakłady inwestycyjne przekroczą 16 mln złotych, a w wyniku realizacji projektu utworzonych zostanie co najmniej 10 nowych miejsc pracy.

Pomyślny rok dla Invest Park

Inwestorzy doceniają atuty terenów strefowych, w szczególności Dolnego Śląska. Na inwestycję w Jaworze zdecydował się koncern Daimler, który wybuduje fabrykę czterocylindrowe silniki nowej generacji do samochodów Mercedes. Inwestor deklaruje poniesienie blisko 1,3 mld zł nakładów oraz zatrudnienie 400 osób.

Powstają dwa, nowe zakłady – Bombardier we Wrocławiu oraz Volkswagen we Wrześni w województwie wielkopolskim. Działająca w strefie od wielu lat Toyota zdecydowała się także rozbudować swoje fabryki w Wałbrzychu oraz Jelczu-Laskowicach. W Wałbrzychu koncern rozpocznie produkcję przekładni napędów hybrydowych. Od 2018 r. realizowane będą tutaj także projekty badawcze. Nowe silniki benzynowe będą zaś produkowane od 2019 r. W Jelczu Laskowicach. Obie inwestycje to nakład około 650 mln zł i zatrudnienie dla ok. 100 nowych pracowników.

Z kolei w opolskiej podstrefie Invest Park doczekaliśmy się pierwszego inwestora chińskiego. Firma Hongbo jest producentem systemów oświetlenia ledowego, a jej inwestycja w Opolu przekroczy 78 mln zł. Zatrudnienie w fabryce znajdzie 100 osób.

Na zdjęciu od lewej: Maciej Badora, prezes WSSE „INVEST-PARK”, Kamil Krzysztof Zieliński, wicewojewoda dolnośląski, Barbara Chaczko, koordynator biura projektów Bosetti Global Consulting oraz Fibro, Fabrizio Bosetti, założyciel Bosetti Global Consulting i prezes zarządu Fibro oraz Małgorzata Mikołajczyk z Departamentu Obsługi Inwestora.

 

Na zdjęciu od lewej: Maciej Badora, prezes WSSE INVEST-PARK, Kamil Krzysztof Zieliński, wicewojewoda dolnośląski, Danilo Galasso, inżynier firmy ISOPAK Poland, Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic oraz Małgorzata Mikołajczyk z Departamentu Komunikacji i Marketingu wałbrzyskiej strefy.

 

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin