BUSINESS EDU

Wrocław na czele rankingu Premium Brand 2019

Stolica Dolnego Śląska została uznana za polskie miasto o najlepszej reputacji wyprzedzając Kraków, Gdańsk, Poznań i Warszawę.

Wrocław awansował z pozycji drugiej względem rankingu generalnego reputacji miast wojewódzkich z 2017 r. Kraków stracił tytuł lidera na rzecz drugiego miejsca. W poprzedniej edycji Premium Brand czołówkę miast o najwyższej reputacji tworzyły kolejno: Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań i Szczecin – informują organizatorzy.

Respondenci oceniali miasta wojewódzkie w 5 kluczowych wymiarach, tj.:
– zaufanie do miasta (to miasto, na którym można polegać).
– referencja (to miasto, które można polecić znajomym).
– atmosfera medialna (o tym mieście mówi się źle w mediach).
– CSR (to miasto w swoich działaniach bierze pod uwagę dobro społeczeństwa).
– miasto jako pracodawca (to miasto kojarzy mi się z dobrymi warunkami pracy).

O badaniu:
Ranking powstał na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii, które zrealizowano wśród osób znających dane miasto. Metodologię pomiaru opracowała prof. UW Dominika Maison z agencji badawczej Maison&Partners. Badanie przeprowadzono na Ogólnopolskim Panelu Badawczym Ariadna, na losowo-kwotowej ogólnopolskiej próbie konsumentów metodą CAWI. Próba była kwotowana według reprezentacji w populacji Polaków w wieku od 18 lat wzwyż dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. W badaniu wzięły udział 1074 osoby. Ranking organizowany jest przez Fundację na rzecz reputacji marki Premium Brand.

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin