BUSINESS FOCUS

WPT na Aeromixer już 17 kwietnia!

aeromixer-2024

17 kwietnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się Civil & Military Aeromixer – wydarzenie B2B w stylu speed dating, które odbywa się co dwa lata na arenie międzynarodowej. Spotkanie ma na celu integrację firm OEM z sektora lotniczego, które posiadają własne zakłady produkcyjne w Polsce, z dostawcami (tier 1-2-3), którzy chcą nawiązać lub poszerzyć współpracę.
W tym roku jednym z jego współorganizatorów jest Wrocławski Pak Technologiczny, instytucja otoczenia biznesu, która od ponad 25 lat wspiera w rozwoju biznes w każdej skali.

W WPT zajmujemy się wspieraniem przedsiębiorców na każdym etapie rozwoju ich firm, dostarczając wszystko to, czego mogą potrzebować na swojej biznesowej ścieżce – od biur, przez zaplecze laboratoryjne po np. fachowe wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowań. Współpracują z nami najwięksi rynkowi gracze, jak i lokalne startupy. Na Aeromixerze pokażemy, jak nasze zaplecze R&D może odpowiedzieć na potrzeby dynamicznie rozwijającego się na Dolnym Śląsku sektora lotniczego  – komentuje Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Usługi badawcze dla sektora lotniczego

W WPT działa 14 specjalistycznych pracowni badawczo-rozwojowych. Wśród nich są trzy, którymi szczególnie mogą zainteresować się firmy z sektora lotniczego.

Laboratorium optyki, fotoniki i metrologii umożliwia prowadzenie badań fotometrycznych źródeł światła, wydajności energetycznej ogniw fotowoltaicznych oraz wykonywanie pomiarów metrologicznych, w tym pomiarów liniowych i kątowych geometrii kształtu, długości, kątów czy średnicy, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń wielkogabarytowych (skanowanie optyczne) modeli fizycznych 3D. W Laboratorium Właściwości Materiałowych można też przeprowadzić badania i testy fizykochemiczne dotyczące właściwości materiałowych surowców i produktów. Wydawane są w nim opinie na podstawie sporządzonych charakterystyk, a także prowadzone badania służące wprowadzaniu nowych rozwiązań materiałowych w różnych gałęziach przemysłu. Ich zakres obejmuje tomografię, badania wytrzymałościowe, twardość i mikrotwardość, analizę składu chemicznego, badania mikroskopowe (w tym SEM). Ostatnie z wyróżnionych tu laboratoriów, Laboratorium Elektroniki, Mechatroniki i Spintroniki WPT umożliwia prowadzenie badań testowych i diagnostycznych elementów lub podzespołów elektronicznych oraz produkcje płytek obwodu drukowanego (PCB).

Cieszymy się na liczne spotkania z ekspertami. Liderami branży lotniczej z całego kraju, Europy i świata. Pokażemy Wam, jak wspólnie możemy wiele zrobić dla rozwoju waszych produktów i usług w WPT, miejscu, które napędza rozwój wrocławskich innowacji – podsumowuje Prezes WPT.

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin