BUSINESS FOCUS

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK”

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” jest jedną z największych i najprężniej rozwijających się stref w Polsce. Świadczyć może o tym fakt, że zainwestowali w nią tacy giganci jak Toyota, Daimler, Volkswagen, 3M, Electrolux czy Mondelez.

Zarówno firmy współpracujące już z WSSE, jak i te, które dopiero chciałyby zacząć, mają taką możliwość poprzez realizację nowych inwestycji w zakresie produkcji komponentów dla sektora lotnictwa cywilnego i wojskowego. Do tej kwestii odniósł się dr inż. Paweł Kurtasz, Wiceprezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej “INVEST-PARK”:

„Branża lotnicza to bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu, która ma coraz większy udział w krajowych inwestycjach. Dzięki kompleksowemu wsparciu naszej spółki, doskonale przygotowanych terenach oraz oferowanych przez nas ulgach jesteśmy miejscem szczególnie atrakcyjnym dla rozwoju tego sektora. Działający w strefie przedsiębiorcy mogą z kolei z powodzeniem świadczyć usługi dla międzynarodowych koncernów aeronautycznych”.

Warto podkreślić istotną rolę eventów branży lotniczej, które pozwalają na pozyskanie nowych kontaktów biznesowych oraz sprawdzenie jakim zainteresowaniem mogą cieszyć się produkty i rozwiązania poszczególnych firm. Przykładem takiego wydarzenia może być Civil & Military Aeromixer, w ramach którego współpracowały ze sobą właśnie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Bosetti Global Consulting. Tegoroczna edycja wydarzenia była doskonałą okazją dla firm działających w tym sektorze (oraz tych, które dopiero planują rozpocząć swoją działalność) do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, a także sprawdzenia zainteresowania swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami.

WSSE posiada 25-letnie doświadczenie w lokowaniu inwestycji na terenie południowo-zachodniej Polski. Ze wsparcia WSSE skorzystało dotychczas ponad 250 inwestorów, którym udało się zrealizować ponad 500 projektów inwestycyjnych. Łączne nakłady poniesione w WSSE przekroczyły 30 mld złotych, a w zakładach strefowych stworzono aż 65 000 miejsc pracy.

Działalność w WSSE, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, daje inwestorom możliwość skorzystania z pomocy publicznej w formie ulgi w podatku dochodowym. Wysokość zwolnienia zależna jest od wielkości przedsiębiorstwa i lokalizacji inwestycji. Ulgi podatkowe, atrakcyjne tereny, obiekty przemysłowe pod wynajem oraz kompleksowe wsparcie przedsiębiorców czynią WSSE jednym z najatrakcyjniejszych miejsc inwestycyjnych w Europie.
Obszar inwestycyjny WSSE obejmuje 174 gminy zlokalizowane w województwach dolnośląskim, opolskim i wielkopolskim. Dzięki takiemu usytuowaniu, przedsiębiorcy mają dobry dostęp do rynków Europy zachodniej i południowej. Ponadto, bliskość takich miast jak Poznań, Wrocław czy Opole ułatwia dotarcie do ośrodków akademickich, centrów badawczo-rozwojowych oraz nowoczesnych usług biznesowych.

Podczas całego procesu inwestycyjnego, zespół WSSE oferuje wsparcie w postaci: szkoleń dla pracowników i menedżerów, członkostwo w grupie zakupowej obniżającej koszt zakupu mediów, wsparcie eksportu, a także pomoc w poszukiwaniu kadry i nawiązywaniu kontaktów ze szkołami i uczelniami technicznymi. Działalność Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej była wielokrotnie doceniana, m.in wyróżnieniem w międzynarodowym rankingu fDi Magazine oraz przyznaniem tytułu “Perła Polskiej Gospodarki”.

Pod poniższym linkiem zapraszamy do zapoznania się z filmem WSSE: https://www.youtube.com/watch?v=Lw3Kn4BmbAk

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin