BUSINESS EDU

Targi ENERGETAB 2018: BGC Group prezentuje Energy Industry Mixer

Energetyka to branża strategiczna dla każdego kraju. Jej prognozy wzrostowe oznaczają, że proces inwestycji i modernizacji jest koniecznością dla firm działających w sektorze. Stąd wsparcie w zakresie tworzenia łańcucha dostaw oraz przestrzeni do spotkań dla graczy z branży ma również znaczenie kluczowe. Bosetti Global Consulting podejmuje się tego wyzwania uczestnicząc w networkingu, a także kreując własne wydarzenia poświęcone branży energetycznej.

Pozytywne trendy wzrostu światowego
Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) do roku 2040 rozwój gospodarczy spowoduje wzrost branży energetycznej o 2% rocznie, co z kolei oznacza wzrost zapotrzebowania na energię wyższy o 30% w porównaniu do roku 2017. Sektor przyciągnie na poziomie światowym ponad 40% wszystkich planowanych inwestycji o wartości około 65 bilionów dolarów.

Polska na drodze inwestycji
Dane globalne i trendy w branży wymagają od Polski solidnej strategii inwestycyjnej, która skieruje przestarzałą infrastrukturę na drogę modernizacji. Taki plan działania pt. “Innowacje dla energetyki” został opracowany w Ministerstwie Energetyki w 2017 r. Zakłada on inwestycje w bloki energetyczne i sieci przesyłowe szacowane na około 200 mld zł w przeciągu najbliższych 15 lat. Oznacza to, że najwięksi operatorzy elektroenergetyczni również muszą rozwijać się i inwestować w infrastrukturę oraz badania.

Energetyczny networking
Jedną z metod planowania rozwoju dla przedsiębiorstw jest udział w spotkaniach branżowych. To tutaj dowiadujemy się o trendach w branży, analizujemy konkurencję i poznajemy nowych partnerów, kontrahentów, dostawców czy ekspertów z sektora naukowego. W dniach 11 – 13 września 2018 r. w Bielsku Białej odbyły się ENERGETAB, największe w Polsce, międzynarodowe targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. Była to 31. edycja wydarzenia, podczas której na 35 tys. m2 powierzchni zaprezentowało się 712 wystawców. Strategicznym partnerem targów był TAURON Dystrybucja S.A. Tak liczne spotkanie operatorów z branży umożliwiło prezentację nowego pomysłu na networking dedykowanego sektorowi energetycznemu, który organizuje Bosetti Global Consulting. – Energy Industry Mixer odbędzie się w marcu 2019 roku we Wrocławiu. Formuła tego międzynarodowego wydarzenia jest dynamiczna i nowoczesna. Gwarantuje poznanie jak największej liczby partnerów z branży w jak najkrótszym czasie. – mówi Enrico Ciullo, koordynator wydarzenia i partner w Bosetti Global Consulting.

Energy Industry Mixer będzie jednym, intensywnym dniem, podczas którego odbędą się spotkania przy stolikach rotacyjnych (B2B) dla dostawców (Tier 1-2-3), spotkania 1 na 1 między czołowymi producentami z branży energetycznej OEMS i poszczególnymi dostawcami (Tier 1, 2 i 3), a także konferencja plenarna, panele dyskusyjne oraz showroom, w którym zaprezentują się firmy i instytucje.

Mieliśmy przyjemność porozmawiać o naszym koncepcie z 350 firmami uczestniczącymi w targach w Bielsku Białej. Idea jest na tyle kompleksowa i wpisująca się w rzeczywiste potrzeby przedsiębiorców, że spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem. Mamy już pierwszych partnerów chętnych do udziału w Energy Industry Mixer. Nie pozostaje nam nic innego jak pracować nad całokształtem wydarzenia i informować na bieżąco o szczegółach. – dodaje Enrico Ciullo.

Więcej informacji o Energy Industry Mixer

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin