BUSINESS EDU

Sektor aeronautyczny w Polsce promowany w Lombardii

25 października zespół Bosetti Global Consulting reprezentując Dolnośląski Kluster Aeronautyczny miał okazję uczestniczyć w spotkaniu dedykowanym Polsce, zorganizowanym przez Lombardia Aerospace Cluster. To już kolejne wydarzenie w ramach rozwoju relacji lombardzko – dolnośląskich, którym początek dało organizowany przez Bosetti Group, Aeromixer 2018.

Polska jest pierwszym rynkiem eksportowym dla regionu Lombardii. Wymiana handlowa sukcesywnie rośnie od 2017 r. i osiągnęła 318 mln euro jeśli chodzi o eksport i 114 mln euro w imporcie.
Spotkanie z naszymi polskimi partnerami było bardzo pozytywne. Podczas wizyty kilka miesięcy temu mieliśmy okazję spotkać się z małymi i średnimi firmami i zaoferowaliśmy im zorganizowanie spotkania naszych klastrów tutaj we Włoszech w 2020 r. – mówi Massimo Maronati, koordynator “Gruppo di Lavoro Business Networking del Cluster”.

Polska jest rosnącym rynkiem we wszystkich sektorach: sektor lotniczy jest w ciągłym rozwoju, przede wszystkim dlatego, że duże firmy zagraniczne, które dokonały inwestycji, obecnie reinwestują środki. Trwa proces przenoszenia wolumenów zamówień ze Stanów Zjednoczonych do Europy, w konsekwencji ceł nałożonych przez Stany Zjednoczone, które wpłynęły również na sektor lotniczy. I w tym kontekście Polska jest jednym z rozwijających się rynków, ale z pewnością nawet Włochy, które mają sektor lotniczy na najwyższym poziomie, muszą być w stanie go zaprezentować. W tym duchu organizujemy 25 marca 2020 r. Civil & Military Aeromixer. Chcemy dać włoskim firmom możliwość pokazania swoich umiejętności i bezpośredniego kontaktu z dużymi grupami, które mają swoje fabryki produkcyjne w Polsce. – powiedział Enrico Ciullo, koordynator Civil & Military Aeromixer.

Sabrina Merletti, koordynatorka “Gruppo di Lavoro Internazionalizzazione del Cluster” o Aeromixer 2018: – Doświadczenia z wydarzenia Aeromixer, które odbyło się w marcu 2018, były bardzo pozytywne. Spotkania odbywały się w innowacyjnej formule, tzn. na zasadzie szybko następujących po sobie spotkań wielostronnych, a także spotkań dwustronnych między kluczowymi uczestnikami. W czasie około 4 godzin odbyło się 128 spotkań dwustronnych przy 8 naprzemiennych stolikach w 16 sesjach. Nasze doświadczenie z tego typu spotkań, reprezentatywne dla małych i średnich przedsiębiorstw, było pozytywne, ponieważ zostaliśmy wysłuchani przez OEM, co, jak się potem okazało, przyniosło konkretne rezultaty. Nie byłoby to możliwe podczas innych podobnych wydarzeń.

[ngg src=”galleries” ids=”13″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ show_slideshow_link=”0″]W spotkaniu w Gallarate, w siedzibie Unii przemysłowców prowincji Varese, udział wzięła także Patrycja Niemczyk-Favaro’, szefowa Biura PAIH w Mediolanie oraz Alessandro Saglio, reprezentant Stowarzyszenia Przedsiębiorców Włoskich w Polsce.

 

 
 

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin