BUSINESS FOCUS

Sektor aeronautyczny w Polsce. Polsko – włoskie seminarium w Rzymie

30 stycznia 2020 r. Ambasada Polska w Rzymie we współpracy z Bosetti Global Consulting zorganizowała seminarium poświęcone sektorowi lotniczemu i możliwościom współpracy między podmiotami z Włoch i Polski. Rozmawialiśmy o polskiej gospodarce, korzyściom podatkowym, jakie oferują polskie strefy inwestycji oraz nadchodzącym wydarzeniu specjalnym – Civil & Military Aeromixer, które odbędzie się już 25 marca we Wrocławiu.

Gości zaproszonych na seminarium powitała Ambasador Polski we Włoszech, Anna Maria Anders, która podkreśliła znaczenie i długie tradycje współpracy polsko – włoskiej: – Włochy to dla Polski trzeci partner handlowy w Europie i piąty w ujęciu globalnym. W Polsce inwestują tysiące firm, a nawiązana współpraca jest wzorowa, ale dużo myślę także o kulturze, upowszechnianiu wiedzy i historii.

[ngg src=”galleries” ids=”21″ display=”basic_slideshow” arrows=”1″ show_thumbnail_link=”0″] Następnie głos zabrał Riccardo Fraccaro, sekretarz stanu przy Prezydium Rady Ministrów: – Dzięki Leonardo, który już ma strategiczną rolę w sektorze lotniczym, możemy współpracować z polskimi przyjaciółmi w zakresie wspólnej polityki strategicznej, która prowadzi nas daleko. Polska to nasz naturalny punkt odniesienia w Europie Środkowej. Rozmowy przebiegają bardzo dobrze i muszą być absolutnie kontynuowane. Również Robert Krzysztof Nowicki, podsekretarz stanu w polskim Ministerstwie Rozwoju zauważył: – Wszyscy w Europie podzielają strategiczną wizję sektora lotniczego, a synergia stworzona z włoskimi firmami jest niezwykła.

Istotnym punktem agendy spotkania było przedstawienie przez Enrico Ciullo, koordynatora Civil & Military Aeromixer z ramienia BGC Group, koncepcji wydarzenia B2B, które już 25 marca odbędzie się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. – Aeromixer to konferencja, którą organizujemy już drugi rok. Nasz pomysł cieszy się zaufaniem branży, czego najlepszym dowodem jest frekwencja i zainteresowanie operatorów z sektora. Podczas Aeromixer będzie można uczestniczyć w panelach dyskusyjnych poświęconych sektorowi aeronautycznemu z naciskiem na współpracę polsko – włoską, specjalne strefy ekonomiczne. Będzie można spotkać przedstawicieli środowiska akademickiego, biznesu i instytucji rządowych otwartych na współpracę i nowe inwestycje, które wzmocnią przemysł aeronautyczny. – mówi Enrico Ciullo.

W seminarium w Rzymie uczestniczyli reprezentanci sektora biznesu: Collins Aerospace (United Technologies Corp.), która jest partnerem tegorocznego Aeromixer oraz takie firmy jak Thales Alenia Space Polska, Avio Polska, Leonardo Poland, Avio Aero, OHB Italia, Intesa Sanpaolo, itd. Nie zabrakło również partnerów instytucjonalnych: Confindustria Polonia, PAIH, ZPPPOiL (Związek Pracodawców Przemysłu Lotniczego i Obronnego), ICE (Narodowy Instytut Handlu Zagranicznego), CAMT (Centrum zaawansowanych Systemów Produkcyjnych), AIAD (Federacja włoskich firm na rzecz aeronautyki, bezpieczeństwa i obrony), Confapi (Stowarzyszenie włoskich średnich i małych firm prywatnych), Lombardia Aerospace Cluster.

Więcej na temat Civil & Military Aeromixer

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin