Lifestyle

Pracownicy na Dolnym Śląsku najszczęśliwsi

Według najnowszego raportu Confidence Index firmy Michael Page to pracownicy z naszego regionu oceniają swoją sytuację zawodową i krajowy rynek pracy najlepiej.

Pozytywnie wypowiada się 67 procent ankietowanych. W stosunku do pierwszego kwartału sytuacja poprawiła się o niemal dwa punkty. Prawie 60 procent badanych cieszy się z wysokości swoich zarobków.
Nasz region jest jednym z najlepiej rozwijających się w ogólnie dobrze rozwijającej się gospodarce w Polsce – zauważył w Rozmowie Dnia Radia Wrocław Kacper Grabowski z firmy Michael Page.

Pracodawcy muszą wziąć pod uwagę, iż pracownicy zadowoleni z zarobków większą wagę przykładają do ogólnej atmosfery pracy, możliwości zdobywania nowych kompetencji i planowania ścieżki rozwoju zawodowego. Prowadzenie aktywnej polityki pracowniczej jest wyzwaniem dla wielu firm, ale i niezbędnym elementem prowadzenia przedsiębiorstwa.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, bezrobocie na Dolnym Śląsku nadal spada. W marcu br. wynosiło 5,8 proc., a na koniec czerwca natomiast obniżyło się do 5,2 proc. Mniejsze bezrobocie za ten okres odnotowano w województwie małopolskim, pomorskim, śląskim, wielkopolskim oraz w Warszawie.
Główny Urząd Statystyczny podaje, iż w czerwcu br. przeciętne wynagrodzenie na Dolnym Śląsku w sektorze przedsiębiorstw wynosiło 5361,13 zł brutto.

Ponad 57 proc. badanych w ciągu najbliższych 12 miesięcy spodziewa się podwyżki. Dodatkowo, 4 na 10 ankietowanych przyznało, że w tym samym okresie oczekuje awansu – dodał w rozmowie z Radiem Wrocław Kacper Grabowski z firmy Michael Page.

Confidence Index to narzędzie pozwalające mierzyć poziom optymizmu wśród kandydatów aplikujących na oferty pracy na stronie internetowej Michael Page.

Źródło: Rozmowa Dnia na antenie Radia Wrocław

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin