BUSINESS FOCUS

Polska krajem partnerskim Targów Hannover Messe 2017

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie. W tym roku odbędą się w dniach 24-28 kwietnia pod hasłem „Zintegrowany przemysł – tworzenie wartości”.

Pod nazwą Hannover Messe odbywa się siedem wystaw z kilku dziedzin: Industrial Automation, MDA-Motion, Drive&Automation, Digital Factory, Energy, ComVac, Industrial Supply oraz Research&Technology. Prognozuje się, że w tym roku do Hannoveru przyjedzie 6,5 tys. wystawców z 70 krajów i ponad 200 tys. gości z 80 krajów.

Z Polski wystawiać się będzie ok. 150 przedsiębiorstw. Będa zlokalizowani w pawilonie narodowym (hala 3, powierzchnia 1139 m2) oraz w halach tematycznych.

Dr. Jochen Köckler, przedstawiciel Zarządu Deutsche Messe AG. w swoim wystąpieniu podkreślił, że bardzo się cieszy, że to właśnie Polska będzie Krajem Partnerskim w 2017 r. – Polski przemysł w wielu branżach imponuje potencjałem wzrostu i ładunkiem innowacji i jest bardzo interesujący dla przedsiębiorstw i inwestorów z całego świata. Hannover Messe to dobre miejsce aby zaprezentować siłę polskiej gospodarki i zintensyfikować kontakty zagraniczne, w tym zwłaszcza pomiędzy partnerami z Polski i Niemiec.

W 2016 roku targi odwiedziło 200 tys. zwiedzających, w tym 70 tys. gości z zagranicy. Swoje oferty przedstawiło ponad 5 tys. wystawców z 70 krajów.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=x1ft9-OzcoQ[/embedyt]

Przemysł 4.0
Organizatorzy podkreślają, że pomimo szybkiej cyfryzacji przemysłu, ludzie zawsze będą absolutnie niezbędni w osiąganiu sukcesu w branży. Dlatego motto Hannover Messe odnosi się tak samo do ludzi, jak do aktywów trwałych. Przemysł 4.0 dodaje wartość do zadań pracowników fabryki, czyniąc je bardziej interesującymi i zróżnicowanymi. Zamiast skupiać się na powtarzalnych czynnościach manualnych, pracownicy fabryki będą coraz częściej wzywani do rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, innowacji i inicjatyw. Taka zmiana jednak nie pojawia się w próżni. Przedsiębiorcy muszą inwestować w podnoszenie kwalifikacji i edukację pracowników, aby byli przygotowani do miejsca pracy 4.0.

Zukunftsdialog „Industrie 4.0 – Digitale Transformation made in Germany”.

Tak o fabrykach przyszłości mówi dr Jochen Köckler, przedstawiciel Zarządu Deutsche Messe AG – W przyszłości będziemy obserwować inteligentne stacje robocze, które dostosowują się do poziomu umiejętności poszczególnych pracowników i będą wspierać ich w swojej pracy. W fabrykach jutra, szkolenie odbywać się będzie w miejscu pracy, na samym urządzeniu, bez żadnych przestojów produkcyjnych. Narzędzia szkoleniowe będą obejmować aplikacje wirtualnej rzeczywistości, inteligentne okulary, smartfony i tablety. To wszystko będzie można zobaczyć podczas targów Hannover Messe 2017.

Indsutrie 4.0, smart factory, Halle 8

Interactive infographic

 

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin