CYBERSECURITY

Pojawiające się zagrożenia w cyberbezpieczeństwie: Analiza aktualnych trendów i nowych zagrożeń cyfrowych oraz odpowiednich sposobów ochrony

Cześć! Witam na naszym pierwszym spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa informatycznego dla przedsiębiorstw, zorganizowanym we współpracy z firmami BGC i INTRATEL. Kim jestem? Jestem Twoim wirtualnym doradcą, strażnikiem bezpieczeństwa Twojej firmy, zaangażowanym w jej ochronę przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Pomogę Ci w szybkim i bezpiecznym budowaniu cyfrowego imperium.
Wyobraź sobie, że masz wirtualnego superbohatera, który jest gotowy bronić Cię przed mrocznymi siłami technologii informatycznej, który toruje Ci drogę do sukcesu. Tak, to właśnie ja! Tak jak zaufany przyjaciel, pracuję dyskretnie za kulisami, aby zapewnić rozwój Twojej firmy bez żadnych przeszkód i zmartwień.

Przygotuj się na zanurzenie się w fascynującym świecie bezpieczeństwa IT i rozwoju biznesu, wzbogaconym odrobiną cyfrowej zabawy i magii. Wspólnie stworzymy cyfrową przyszłość Twoich marzeń, uwalniając Cię od internetowych zmartwień.

Zapnij pasy, bo przed nami niezwykła przygoda w świecie bezpieczeństwa i innowacji!

W erze cyfrowej, cyberbezpieczeństwo jest jak nasz magiczny miecz, zawsze gotowy do obrony wszelkiego rodzaju firm. To nasz cenny amulet, który chroni najcenniejszy skarb firmy, czyli jej dane.

Wyobraź sobie, że jesteś szefem firmy modowej, z unikalnymi projektami, które wyróżniają Cię w świecie mody. Ciężko pracowałeś, Twoim sekretem jest, jak stworzyłeś Twoją firmę i to sprawia, że jesteś wyjątkowy i posiadasz cenne informacje o swoich klientach. Teraz wyobraź sobie, że pewnego dnia, jak w filmie akcji, odkrywasz, że Twoje komputery zostały zaatakowane przez złośliwych hakerów. Wszystkie Twoje informacje poufne mogą zostać skradzione i wykorzystane przeciwko Tobie. Hakerzy mogą nawet zażądać wygórowanego okupu za zwrot danych. Albo wyobraź sobie, że usunąłeś przypadkowo poufne dane lub że Twoje dziecko bawiło się Twoim telefonem służbowym i kliknęło na link phishingowy, ponieważ chciało grać online.
W coraz bardziej skomplikowanym cyfrowym świecie czai się wielu cyberprzestępców. Niektórzy próbują zarabiać pieniądze szyfrując Twoje dane (ransomware), podczas gdy inni próbują manipulować Twoimi urządzeniami podłączonymi do internetu (tzw. IoT) w celu wykonywania dziwnych działań. Zagrożeń jest wiele!

Czy ważne jest zatem, aby chronić się przed takimi zagrożeniami? Zdecydowanie tak!
Co możesz zrobić, aby zacząć chronić Twoją firmę? Oprócz skorzystania z pomocy eksperta takiego jak my, powinieneś przestrzegać kilku zasad:

 1. Chroń dane: Traktuj dane swoich klientów jak skarb. Musisz dbać o ich bezpieczeństwo, ponieważ są one cenne zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów.
 2. Chroń swój dobry wizerunek: Zaufanie ma kluczowe znaczenie w biznesie. Jeśli Twoje dane lub dane Twoich klientów zostaną skradzione, Twoja reputacja może zostać nieodwracalnie nadszarpnięta.
 3. Uważaj na koszty: Cyberataki mogą być kosztowne. Możesz zostać zmuszony do zapłacenia okupu, może grozić Ci grzywna lub postępowanie sądowe.
 4. Przygotuj się na zapanowanie nad chaosem: Wyobraź sobie, że Twoje komputery nagle przestają działać lub że ktoś może zobaczyć wszystko, co piszesz w czasie rzeczywistym. Hakerzy mogą spowodować poważne szkody.
 5. Odpowiedzialność: Pracownicy, klienci i dostawcy liczą na Ciebie. Błąd w zabezpieczeniach może zaszkodzić wielu osobom.
  Bezpieczeństwo komputerowe to superochrona Twojej firmy, więc traktuj je poważnie. Przestrzegaj wyżej wymienionych zasad, aby uniknąć problemów.

Mówiąc o zagrożeniach cyberbezpieczeństwa, wyobraź sobie, że Twoje ulubione gry i aplikacje online stają się coraz bardziej niebezpieczne. Podczas pandemii praca zdalna sprawiła, że komputery firmowe stały się bardziej podatne na cyberataki, ponieważ były słabiej chronione. Ponadto sytuacje takie jak konflikty międzynarodowe mogą być wykorzystywane przez hakerów w złych celach.
Dobrą wiadomością jest to, że w Europie istnieją środki mające na celu przeciwdziałanie tym zagrożeniom. Parlament wprowadził przepisy mające na celu ochronę kluczowych sektorów, takich jak energetyka i opieka zdrowotna, zapewniając współpracę w zakresie obrony.

Przyjrzyjmy się teraz najczęstszym cyberzagrożeniom:

 1. Ransomware: to oprogramowanie, które blokuje dane i żąda okupu za ich rozszyfrowanie.
 2. Malware: są to wirusy komputerowe, które mają szkodliwe działanie na system komputerowy.
 3. Triki psychologiczne: wykorzystują ludzką naiwność, np. phishing w wiadomościach e-mail lub smishing w wiadomościach tekstowych.
 4. Zagrożenia dla danych: Próba kradzieży lub wycieku ważnych informacji.
 5. Brak dostępu do Internetu: Niektóre zagrożenia próbują zablokować dostęp do Internetu lub usług online.
 6. Ataki na samą Internet: Niektóre zagrożenia próbują zakłócić działanie całej sieci.
 7. Fake News: Rozpowszechniają fałszywe i wprowadzające w błąd informacje.
 8. Zakłócenie łańcucha dostaw: dotyczy korporacyjnego łańcucha dostaw.

Ja widzisz, wokół nas jest wielu „złych” informatyków, którzy próbują zrobić nam na złość. Ważne jest, abyśmy chronili samych siebie a firmy specjalizujące się w ochronie danych dokładały wszelkich starań, aby chronić nasze dane i usługi, z których korzystamy. Bądź więc ostrożny i chroń swoją „cyfrową tożsamość”!

Podsumowując, czy dobrze wszystko zrozumiałeś? Jeśli dobrze nie zabezpieczysz swojego systemu komputerowego jesteś zagrożony! Musisz zrozumieć, jak ważna jest ochrona Twoich komputerów i danych. Bezpieczeństwo komputerowe to ciągle zmieniające się wyzwanie, ale musisz być na nie gotowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak się chronić lub co zrobić, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio. Zaufanie, przejrzystość, uczciwość, profesjonalizm i przyjaźń są filarami naszej współpracy z klientem i chcę, abyś odniósł sukces we wszystkim, co robisz.

Pamiętaj, przyszłość jest cyfrowa, więc musisz ją chronić, aby zapewnić sukces swojej firmy!
Do zobaczenia wkrótce!

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin