BUSINESS FOCUS

Podsumowanie 2017 roku w WSSE Invest Park

Ubiegły rok obfitował w 34 nowe zezwolenia na inwestycje, które mają przynieść 700 nowych miejsc pracy. Kolejne przedsiębiorstwa, które będą działać w ramach Strefy zadeklarowały ponad miliard zł nakładów inwestycyjnych. Pośród inwestorów jest 13 nowych oraz 21 rozszerzających swoje dotychczasowe inwestycje.

Blisko połowa firm reprezentuje polski kapitał. Wśród inwestorów znalazły się także firmy amerykańskie, francuskie, japońskie, włoskie, niemieckie, kanadyjskie, południowo-koreańskie oraz hiszpańskie. – mówi Jacek Serdeczny z Departamentu Komunikacji INVEST PARK.

Prawie połowa nowych inwestycji jest związana z branżą motoryzacyjną lub sektorami pokrewnymi. 15 firm, które w zeszłym roku otrzymały zezwolenia na działalność w wałbrzyskiej strefie, to średnie, małe lub mikro przedsiębiorstwa.

Inwestorzy z kapitałem włoskim to Fibro Poland z nowym zakładem w Oławie oraz Isopak Poland, który zdecydował się wybudować nowy zakład produkcyjny w Świebodzicach. W fabryce Fibro powstają części i akcesoria motoryzacyjne, w tym półki samochodowe, wykładziny i rolety do bagażników. Z kolei Isopak to producent wyrobów styropianowych dla potrzeb branży opakowaniowej.

WSSE „Invest-Park” jest największą strefą w Polsce, jej tereny inwestycyjne zajmują 3502 ha i znajdują się w czterech województwach: dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim i lubuskim. Działa w niej ponad 220 firm, które zainwestowały 26 mld zł. Dzięki temu stworzono ponad 52 tys. nowych miejsc pracy.

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin