Lifestyle

Loty z Wrocławia to świat w zasięgu ręki

Inwestując za granicą bierzemy pod uwagę nie tylko kwestie podatkowe i prawne, ale także poziom infrastruktury i transportu w danym kraju. Dla przedsiębiorców liczy się przede wszystkim jakość obsługi oraz oszczędność czasu. Port lotniczy w stolicy Dolnego Śląska spełnia te warunki będąc jednocześnie najlepszym regionalnym lotniskiem w Polsce.

Od początku 2017 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad milion pasażerów. Tylko w maju tego roku z jego usług skorzystało blisko 200,5 tys. osób. Pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru 8 połączeń dziennie do europejskich hubów – największych międzynarodowych portów przesiadkowych. Poza Frankfurtem (3 połączenia dziennie) ze stolicy Dolnego Śląska można polecieć również do Monachium (3 połączenia dziennie), Düsseldorfu (1 połączenie) i Kopenhagi (1 połączenie). Jesienią ta oferta jeszcze się poszerzy. 29 października należące do Grupy Lufthansa, linie Swiss Airlines, zapowiedziały uruchomienie długo oczekiwanych lotów do Zurychu, dokąd będzie można polecieć trzy razy w tygodniu. Dodatkowo Lufthansa od sezonu zimowego zwiększy liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem. Pojawi się wówczas aż osiem dodatkowych lotów w tygodniu.

To lotniska, które są często przystankiem na trasie do Ameryki lub Azji – zauważa Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Dzięki tym połączeniom podróżni z Wrocławia mają ułatwioną podróż do dowolnego zakątka świata. Teraz ich liczba będzie jeszcze większa. Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla przedstawicieli wielu międzynarodowych firm, które mają swoje siedziby i oddziały na Dolnym Śląsku lub w sąsiednich regionach. To właśnie pracownicy tych przedsiębiorstw, a przede wszystkim ich kadra kierownicza, są głównym klientem połączeń sieciowych. Z pewnością rozszerzająca się siatka tych kierunków ułatwi im organizację spotkań biznesowych.

Najbardziej wymagający pasażerowie, szczególnie ceniący sobie czas oraz komfort, mogą korzystać z VIP & Business Services. Dodatkowym udogodnieniem są ekskluzywnie zaaranżowane i kompleksowo wyposażone wnętrza salonu VIP Lounge w strefie VIP oraz Executive Lounge w hali odlotów. To miejsca dla osób, które pragną odpocząć lub popracować w kameralnych warunkach przy smacznych daniach i napojach.

Fot. Port Lotniczy Wrocław

Z wrocławskiego lotniska można polecieć bezpośrednio do Włoch liniami Ryanair. Pasażerowie mają do wyboru połączenia do Rzymu (Ciampino), Mediolanu (Bergamo), Bolonii i Wenecji (Treviso). Od sezonu zimowego siatkę uzupełnią Neapol i Palermo. Już dziś kierunki włoskie są jednymi z najchętniej wybieranych połączeń. Jest to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów, które w maju wyniosły średnio ponad 90% (w maju tego roku w samolotach lecących do Włoch zajętych było średnio ponad 90% miejsc).

Do dyspozycji podróżnych w obecnym sezonie letnim jest rekordowa liczba – blisko 70 połączeń. Są wśród nich zupełnie nowe kierunki m.in. Lizbona, Lwów, Palma na Majorce, Rejkiavik oraz Tel Awiw. Do nowych połączeń należą również grecka wyspa Kefalonia i Tirana w Albanii, oferowane przez biura podróży.

Warto przypomnieć, że Port Lotniczy Wrocław już czterokrotnie otrzymał prestiżową nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego lotniska regionalnego w Polsce. Siatka połączeń, godziny rejsów, standardy obsługi i specjalne udogodnienia dla osób podróżujących w interesach – te aspekty działalności wrocławskiego lotniska oceniali w specjalnej ankiecie biznesmeni, korzystający z jego usług. To właśnie ich głosy zadecydowały o przyznaniu wrocławskiemu lotnisku tej nagrody.

Fot. Port Lotniczy Wrocław

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin