BUSINESS FOCUS

Energy Industry Mixer – trzecia edycja

21 września 2022 roku odbyła się trzecia edycja Wydarzenia Energy Industry Mixer organizowanego przez Bosetti Global Consulting oraz Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, która w tym roku obchodzi 25 lecie swojej działalności. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w Legnicy. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 70 podmiotów (prywatnych i państwowych), łącznie 170 osób z Polski, Włoch i Niemiec. Wydarzenie zakończyło się w sumie 340 spotkaniami B2B i 1to1, które dostarczyły wiele cennych informacji podmiotom i wierzymy, że zaowocują współpracą w bliskiej przyszłości.

Waste to Energy – energia z odpadów to jeden z głównych zagadnień tegorocznej edycji. Rozmowy z przedstawicielami samorządów pokazały skalę problemu. Po pierwsze duża ilość odpadów, droga gospodarka nimi, a z drugiej strony brak wykorzystania ich potencjału energetycznego. Wykorzystanie odpadów komunalnych, przemysłowych i rolniczych dzięki nowoczesnym technologiom proponowanym przez włoskich ekspertów obecnych na evencie daje szansę Polsce na samowystarczalność energetyczną.

Dzisiaj, jak wszyscy wiemy, działamy w ekstremalnych warunkach. Każde poszukiwanie rozwiązań związanych z transformacją energetyczną jest dla nas kluczowe. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkania będą inspiracją do właściwych działań. Oczywiście wszystkie działania będą wymagały dialogu społecznego i akceptacji – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Transformacja energetyczna – to drugi z tematów poruszanych w Legnicy. Rosnące ceny energii zmuszają nas do poszukiwania alternatywnych rozwiązań energetycznych. Odnawialne źródła energii, oszczędzanie energii oraz podnoszenie efektywności energetycznej zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju jest właśnie tym co daje nam optymistyczne spojrzenie w przyszłość energetyczną Polski.

Pandemia Covid19, nadmiar pieniądza na rynku i inwazja Rosji na Ukrainę są to czynniki, które stawiają Europę przed przyszłym, potencjalnie największym kryzysem energetycznym w historii.
Jednak kryzys nie musi oddziaływać tylko destrukcyjnie. To również szansa na rozwój; to nośnik nowych wymagań, ale i nowych rozwiązań. Wasza obecność na tej sali to potwierdza, potwierdza również, że nie poddamy się bez walki. Na pewno dodrukowywanie pieniędzy i napędzanie inflacji nie będzie sposobem na wyjście z sytuacji kryzysowej. Należy ograniczać konsumpcję, szukać oszczędności, zwiększać wydajność i szukać perspektywicznych kierunków rozwoju energetyki. A na to nie ma lepszego sposobu jak wykorzystanie odpadów do produkcji energii! – mówi Fabrizio Bosetti CEO BGC Group Sp. z o.o. Sp. k.

Wśród uczestników trzeciej edycji znaleźli się przedstawiciele takich firm jak: FATA SpA, Termomeccanica Group SpA, Enerbrain SRL, AMUT SpA, Ecotermica Servizi SpA, BTS Biogas SRL, Pietro Fiorentini SpA, WTEC Gieffepi Property Sp. z o.o., Montana SpA, Finest SpA, Santander Bank Polska S.A. i wiele innych. Honorowym Patronatem Wydarzenie objęły Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Powiat Legnicki, Ambasada Republiki Włoch w Warszawie, Konsulat Honorowy Republiki Włoch we Wrocławiu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Wydarzeniu i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Wśród gości tegorocznej edycji pojawili się m.in.: Ireneusz Zyska (Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii), Przemysław Bożek (Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej strefy Ekonomicznej), Fabrizio Bosetti (CEO BGC Group Sp. z o.o. Sp. k.), Konrad Trzonkowski (Dyrektor Zarządzający Rozwoju Biznesu – Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.), Aldo Amati (Ambasador Republiki Włoch w Warszawie), Szymon Wojtasik (Kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady RP w Rzymie), Tadeusz Krzakowski (Prezydent Miasta Legnicy), Adam Babuśka (Przewodniczący Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego), Alessandro Saglio (Dyrektor Generalny Confindustria Polonia), Edward Ziaja (Prezes Oddziału Wrocławskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich), Alessandro Minon (CEO Finest SpA).

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin