BUSINESS FOCUS

ENERGY INDUSTRY MIXER IV

14 czerwca 2023 roku odbyła się czwarta edycja Wydarzenia Energy Industry Mixer organizowanego przez Bosetti Global Consulting oraz Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Po raz drugi Wydarzenie odbyło się w Legnicy. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 200 uczestników, zarejestrowało się blisko 100 podmiotów z Polski i Włoch. Wydarzenie zakończyło się 448 spotkaniami przy stołach rotacyjnych i 1to1.

„Zdecydowaliśmy się powtórzyć wydarzenie po zaledwie ośmiu miesiącach od poprzedniej edycji, biorąc pod uwagę duże zainteresowanie, a liczby to potwierdzają: mamy teraz jeszcze więcej uczestniczących firm i instytucji publicznych, więcej przedsiębiorstw gospodarki komunalnej zajmujących się odpadami, więcej spotkań B2B. Jednak najbardziej zależy nam na tym, aby te spotkania przełożyły się na konkretne efekty ekonomiczne.” – mówi Fabrizio Bosetti, Prezes BGC Group P.S.A.

Ważnym elementem tegorocznej edycji był Panel Dyskusyjny, który zgromadził przedstawicieli spółek komunalnych i podmiotów prywatnych. Przedstawili oni zrealizowane i realizowane projekty waste to energy.

Uczestnikami panelu byli:

  • Tadeusz Krzakowski – Prezydent Miasta Legnicy
  • Piotr Szewczyk – Prezes Zarządu – Rada RIPOK Związek Pracodawców / ZUOK „Orli Staw” – Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” Kalisz
  • Andrzej Daniluk – Członek Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie Sp. z o.o.
  • Antonio Morona – General Manager – Ecotech Divison Amut srl
  • Witosław Gibasiewicz – Prezes Wielkopolskiego Centrum Recyklingu Sp. z o. o. w Jarocinie
  • Artur Pawlak – Prezes Nyskiej Energetyki Cieplnej – Nysa Sp. z o. o.
  • Arkadiusz Primus – Prezes Investeko S. A.

„Wydarzenie odniosło ogromny sukces i wierzymy, że przedstawione realizowane i zrealizowane projekty przyczynią się do tego, że temat produkcji energii z odpadów, budowy biogazowni i biometanowni będzie w Polsce sukcesywnie realizowany i stanie się naturalnym sposobem pozyskiwania energii.” – mówi Enrico Ciullo koordynator Wydarzenia.

Wśród włoskich ekspertów mieliśmy przyjemność gościć takie firmy jak Amut SpA, FATA SpA, Montana SpA, Finest SpA, WTEC Waste to Energy Corporation P.S.A.

Myślę, że te rozwiązania, które są wdrażane we Włoszech, mogą znaleźć zastosowanie na rynku polskim. Dziś Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna mocno wchodzi w proces SMR-ów i podejście systemowe, które ma za zadanie przekonać Polaków, że biogazownie, biometanownie – to jest przyszłość. Z myślą o mieszkańcach regionu, podczas Energy Industry Mixer rozmawiamy ze specjalistami, a wszystko to, co uda nam się wspólnie wypracować, zostanie im przedstawione w sposób partnerski, jako dowód na to, że dbanie o nowoczesne zagospodarowanie odpadów może być ekonomiczne. Jestem przekonany, że pomysł, który razem z Bosetti Global Consulting realizujemy już po raz drugi w Legnicy, będzie owocował nową wiedzą, doświadczeniami i rozwojem Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego – powiedział podczas uroczystego otwarcia wydarzenia Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Włochy mają prawie taką samą powierzchnię jak Polska, ale jest tam prawie dwa razy więcej mieszkańców, którzy produkują większą ilość odpadów. Włoskie firmy zaczynały mierzyć się z niektórymi problemami o wiele wcześniej niż polskie, stosując przy tym nowatorskie rozwiązania. Energy Industry Mixer podpowiada, jak skutecznie dążyć do zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej. Wszystkie tematy, które poruszaliśmy podczas tegorocznej edycji wydarzenia – społeczeństwo, technologia, współpraca między samorządami i biznesem – są podstawą kluczowych zmian. To właśnie tutaj, w Legnicy mogą urodzić się nowe, wartościowe pomysły, jednak największe efekty będzie widać dopiero po ciężkiej pracy w przyszłości – zaznaczył Fabrizio Bosetti, prezes Bosetti Global Consulting.

Sponsorem Wydarzenia po raz kolejny został Santander Bank Polska S.A.

Honorowym Patronatem Wydarzenie objęły Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Powiat Legnicki, Ambasada Republiki Włoch w Warszawie, Konsulat Honorowy Republiki Włoch we Wrocławiu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Wydarzeniu i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Partnerem Instytucjonalnym Wydarzenia została ICE – Agencja Promocji Zagranicznej i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich (ITA – Italian Trade Agnecy)
Współorganizatorami Wydarzenia byli: Miasto Legnica, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Włoskich w Polsce „Confindustria Polonia”, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska (IGEOŚ), Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Energemini Polska.

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin