BUSINESS FOCUS

Energy Industry Mixer 21.09.2022 Legnica: Włoskie technologie pozyskiwania energii z odpadów i biogazu dla samorządów

kobieta i mężczyzna omawiają włoskie technologie pozyskiwania energii z odpadów i biogazu dla samorządów

Trzecia edycja Energy Industry Mixer

21 września 2022 roku odbędzie się w Centrum Konferencyjnym LSSE S.A. w Legnicy trzecia edycja Energy Industry Mixer. Wydarzenie po raz kolejny jest okazją do międzynarodowych spotkań biznesowych opartych na formule „speed dating” czyli personalizowanych potkaniach B2B. Tegoroczna edycja jest organizowana przez Bosetti Global Consulting oraz Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, która jako polska agencja rządowa daje ogromne wsparcie, co świadczy o tym, że włoscy partnerzy biznesowi są wysoko cenionymi przedsiębiorcami w Polsce.

Współorganizatorami są Confindustria Polonia, Izba Gosporcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Energemini Polska S.A.

Strategicznymi partnerami Energy Industry Mixer III są m.in. Grupa Fata, Termomeccanica, RMB, Gruppo Luci, Pietro Fiorentini, For.tec, Amut, Enerbrain, Gesteco, Martino Associati, Energemini, Promeco, Ecotermica.

Main Sponsor Wydarzenia jest Santander Bank Polska S.A.

Wsparcie transformacji biznesowej przedsiębiorstw i samorządów, to jeden z kluczowych celów działalności biznesowej Santander Bank Polska. Dlatego Bank angażuje się w inicjatywy biznesowe wspierające m.in. transformację energetyczną a także edukację w zakresie śladu węglowegomówi Paweł Stamburski, dyrektor Obszaru Klientów Biznesowych i Korporacyjnych.

Ambasada Republiki Włoskiej w Warszawie objęła Wydarzenie swoim patronatem.

Focus Wydarzenia

Podczas tegorocznej edycji skupimy się na problemach miast i gmin w zakresie przetwarzania energii z odpadów komunalnych, przemysłowych i rolniczych, budowy biogazowni czy biometanowni.

Ideą projektu jest umożliwienie bezpośredniego dialogu pomiędzy elitarną grupą wybranych przez nas włoskich firm z polskimi władzami lokalnymi.

Spotykając się z przedstawicielami miast i gmin zauważamy, że wielu z nich ma przed sobą takie same wyzwania. Wzrastające ceny energii, duża produkcja odpadów zarówno komunalnych jak i rolniczych sprawia, że poszukują nowych rozwiązań dlatego zapraszamy ich do udziału w naszym Wydarzeniu, wierząc,  że podczas spotkań biznesowych znajdą dla siebie odpowiednie rozwiązania. Wybraliśmy miasta i gminy, w większości z południa Polski, wśród nich są niektóre duże polskie aglomeracje (Warszawa, Gdańsk-Gdynia-Sopot, Wrocław itd.), ale zależy nam, by do stołu zasiedli przedstawiciele średnich miast i grupy małych miasteczek, chętnych do współpracy przy określonych projektach lokalnych.

Na wydarzenie zostali zaproszeni przedstawiciele głównych ministerstw związanych z tematyką wydarzenia (rozwój, środowisko, rezerwy strategiczne itp.).

Formuła wydarzenia

„Podczas Energy Industry Mixer uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań. Pierwszy rodzaj to spotkania B2B wieloosobowe przy stołach rotacyjnych. Podczas tych spotkań przedstawiciele wszystkich miast i gmin mają czas i możliwość zapoznania się możliwościami technologicznymi oferowanymi przez włoskich ekspertów. Drugi rodzaj to spotkania dwustronne 1to1, podczas których reprezentanci miast i gmin będą mogli już w sposób dedykowany spotkać się z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią Energy Industry Mixer III, przedstawiając im swoje indywidualne potrzeby.” – Enrico Ciullo koordynator Energy Industry Mixer III

Więcej informacji na stronie Wydarzenia https://energymixer.eu/pl/
Zapraszamy do rejestracji https://energymixer.eu/pl/energymixer-pl/formularz-rejestracyjny-a/

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin