BUSINESS FOCUS

Energy Industry Mixer 2021 w wersji cyfrowej już w czerwcu

Energy Industry Mixer jest okazją do międzynarodowego networkingu opartego o formułę speed dating, czyli spersonalizowanych spotkań B2B. Druga edycja wydarzenia organizowanego przez Bosetti Global Consulting z myślą o sektorze energetycznym odbędzie się 8 czerwca 2021 r. w formie „Digital Edition”. W nadchodzącym spotkaniu uczestniczyć będą firmy przemysłowe m.in. z branży AGD, automotive, mechanicznej oraz eksperci z zakresu automatyzacji, robotyki, rozwiązań Przemysłu 4.0, technologii uzupełniających lub zastępujących tradycyjne źródła energii elektrycznej.

Energy Industry Mixer jest doskonałą okazją do budowania relacji, które pandemia znacznie utrudniła oraz pogłębienia wiedzy na temat możliwości, jakie oferuje rynek polski w kontekście redukcji kosztów energii energetycznej innowacyjnych rozwiązań, które wspierają te oszczędności.

Wraz ze Studiem Bosetti wydarzenie organizują: Confindustria Polonia, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich i spółka Energemini Polska Sp. z o.o.

Strategicznymi partnerami eventu są firmy: Comau S.p.A, Elettrotecnica ROLD S.r.l., Enerbrain s.r.l., INNPACT Sp. Z o.o.

Comau działa w branży motoryzacyjnej w Polsce od ponad 2 dekad, jako część Grupy Stellantis. Teraz zamierzamy umacniać naszą pozycję współpracując z włoskimi firmami, które tak jak my działają w polskim przemyśle. Ta edycja Energy Industry Mixer stanowi wyjątkową okazję dla firmy Comau, umożliwiającą jej skupienie się na potrzebach firm, które działają również poza branżą motoryzacyjną oraz podzielenie się rozwiązaniami przemysłowymi mającymi na celu zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów produkcji. – powiedział Duilio Amico, Dyrektor ds. marketingu i rozwoju sieci w dziale Robotyki i Automatyki.

Polska na drodze do zielonej rewolucji
Podczas Energy Industry Mixer w ramach innowacyjnej formułu, która maksymalizuje możliwość pozyskania kontaktów, wspólnie porozmawiamy na temat zagadnień takich jak: optymalizacja zużycia energii elektrycznej w procesach produkcyjnych; management energetyczny, zakup „zielonej” energii oraz planowanie oszczędności; systemy magazynowania energii elektrycznej. Jednymi z ekspertów, których będzie można wirtualnie spotkać są specjaliści włoskiej firmy Enerbrain. – Polska jest dla nas rynkiem strategicznym, i dlatego też nawiązaliśmy współpracę z Energemini, współorganizatorem wydarzenia Energy Industry Mixer, aby wspierać polskich klientów i firmy w redukcji emisji CO2, minimalizacji kosztów i zużycia energii, zgodnie ze strategicznymi celami Polski i Europy. Wspieramy zakłady przemysłowe, centra handlowe, lotniska, szpitale i wiele innych typów budynków, a okres zwrotu całej inwestycji wynosi niecałe 3 lata, co powoduje, że oszczędzanie energii jest atrakcyjne dla każdej lokalnej firmy. – komentuje Filippo Ferraris, International Sales Director Enerbrain.

Na czym polega formuła wydarzenia?
Podczas Energy Industry Mixer uczestniczy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań:
B2B wieloosobowe w pokojach rotacyjnych, aby przedstawiciele wszystkich firm mieli czas i możliwość wzajemnego zapoznania się. Tutaj będzie można porozmawiać z przedstawicielami firm przemysłowych, ekspertami w zakresu automatyzacji i Przemysłu 4.0, ekspertami energetycznymi i instytucjami branżowymi.
Spotkania dwustronne 1to1, podczas których reprezentanci firm przemysłowych będą mogli już w sposób dedykowany spotkać się z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią Energy Industry Mixer, przedstawiając im swoje indywidualne potrzeby.

Event technologicznie wspiera software B2BSmartMixer®, który umożliwia tworzenie zindywidualizowanych programów spotkań biznesowych oraz nawiązanie ponad 100 kontaktów biznesowych w ciągu jednego dnia spotkań.

Dodatkowo solidną dawkę wiedzy eksperckiej dostarczą zaplanowane webinaria. Uczestnicy będą mogli wybrać udział w 3 typach spotkań focusowych: Efektywność energetyczna; Pomoc publiczna dla firm inwestujących w energię odnawialną; Automatyzacja i przemysł 4.0 – praktyczne aspekty dla przemysłu w Polsce.

Szczególny nacisk będzie postawiony na innowacyjność rozwiązań oferowanych w segmencie automatyzacji mającej na celu oszczędność energii. Taką technologię przedstawi jeden z partnerów wydarzenia, firma ROLD Industrie.
SmartFab to platforma Industrial IoT, która pozwala monitorować produkcję i dzięki której zakłady/linie produkcyjne stają się bardziej inteligentne. W szczególności możliwa jest integracja z systemami ERP i MES, a także digitalizacja wszystkich typów maszyn w różnych okresach ich eksploatacji dzięki wysokiemu poziomowi interoperacyjności. Wreszcie, platforma SmartFab wyposażona jest również w moduły do monitorowania zużycia energii i konserwacji urządzeń produkcyjnych stając się tym samym idealnym rozwiązaniem dla firm zainteresowanych wdrożeniem fabrycznego digital twin (cyfrowego bliźniaka) – mówi Luca Cremona, Head of Industrial w firmie ROLD.

Łączymy biznes, edukację i administrację
W ostatniej edycji Energy Industry Mixer wzięło udział ponad 130 firm i instytucji polskich oraz zagranicznych. Gościliśmy ponad 300 spotkań, których celem było nawiązanie strategicznych kontaktów biznesowych ukierunkowanych na konkretne rezultaty i realizację nowych przedsięwzięć i projektów inwestycyjnych. Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele sektora publicznego, organizacji branżowych, uczelni wyższych, a biznes reprezentowali tacy gracze jak m.in. Tauron Polska Energia, AB Cogeneration World, ABB Poland, Energoprojekt-Katowice, EDF Fenice, Fata EPC, Impresa Pizzarotti &C., Comatec Poland, Nexus Nowe Technologie.

Program Europejski Zielony Ład, w którym uczestniczy Polska ma szczególne znaczenie w procesie rewolucyjnej zmiany, jaka musi się dokonać w polskim systemie energetycznym. Wdrażany program w całej Europie będzie miał olbrzymi wpływ na sposób korzystania z energii elektrycznej w przedsiębiorstwach, które muszą dokonać znacznych zmian w przyjętej strategii energetycznej. Jestem przekonany, że udział w konferencji Industry Energy Mixer pozwoli firmom nawiązać kontakty z liderami rynku energetycznego, które pomogą przedsiębiorstwom dobrze przygotować się do tych rewolucyjnych zmian. – dodaje Bogdan Plata, Prezes Zarządu INNPACT Sp. z o.o.

Program Energy Industry Mixer 2021:
09:00-09:30 OTWARCIE POKOJU KONFERENCYJNEGO
09:30-10:00 TRZY SPOTKANIA FOCUSOWE (do wyboru/ w tym samym czasie)
1. Efektywność energetyczna;
2. Pomoc publiczna dla firm inwestujących w energię odnawialną;
3. Automatyzacja i przemysł 4.0 – praktyczne aspekty dla przemysłu w Polsce.
10:00-11:30 SPOTKANIA B2B (pokoje rotacyjne – spotkania wieloosobowe)
11:30- 12:00 Przerwa
12:00-17:00 SPOTKANIA 1to1 (spersonalizowane spotkania z ekspertami)
W celu rejestracji na wydarzenie zapraszamy na stronę https://energymixer.eu/pl. Planowanie spotkań B2B będzie odbywać się również elektronicznie. Językami oficjalnymi wydarzenia będą język polski i angielski.

Partnerzy strategiczni wydarzenia:
Comau jest światowym liderem w dziedzinie opracowywania zaawansowanych produktów i systemów automatyki przemysłowej. Firma dostarcza technologie i systemy do produkcji pojazdów elektrycznych, hybrydowych i tradycyjnych, roboty przemysłowe i współpracujące, rozwiązania z zakresu wearable robotics, autonomiczne pojazdy dla obszaru logistyki, centra obróbki mechanicznej i zintegrowane usługi cyfrowe, tworząc środowisko HUMANufacturing, w którym roboty i maszyny przemysłowe współpracują w pełni bezpiecznie z operatorami i inteligentnymi systemami produkcyjnymi.

Enerbrain jest innowacyjną firmą, która oferuje proste rozwiązanie pozwalające na redukcję zużycia energii i lepsze zarządzanie ogrzewaniem, chłodzeniem i wentylacją w budynkach komercyjnych.

INNPACT od ponad 11 lat doradza firmom na rynku polskim, jak mądrze zarządzać kosztami mediów energetycznych w przedsiębiorstwie, aby w czasach dynamicznych zmian na rynku energii w Polsce minimalizować ryzyko i wykorzystać wszelkie szanse rynkowe.

Elettrotecnica ROLD, business unit spółki ROLD, pozwala włoskim i międzynarodowym małym i średnim przedsiębiorstwom zapewnić korzyści dla swoich klientów i usprawniać ich procesy biznesowe oferując platformy i rozwiązania cyfrowe pozwalające na łączenie procesów i, bardziej ogólnie, całej organizacji.

Panel dyskusyjny podczas ubiegłorocznej edycji Energy Industry Mixer
Spotkania przy stolikach rotacyjnych, które podczas digital edition zastąpią wirtualne pokoje.

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin