BUSINESS FOCUS

Aeromixer 2018 – networkingowe wydarzenie roku w branży lotniczej

 


20 marca 2018 r. na wrocławskim Stadionie Miejskim rozpocznie się Civil & Military Aeromixer – pierwsze tego typu wydarzenie networkingowe dla cywilnego i militarnego sektora lotniczego. Myślą przewodnią spotkania jest umożliwienie polskim firmom nawiązanie kontaktu i zainicjowanie rozmów o współpracy z największymi graczami na światowym rynku, specjalizującymi się w produkcji samolotów i sprzętu lotniczego. Pomysłodowcą i głównym organizatorem spotkania jest Bosetti Global Consulting.

Aeromixer to pionierska inicjatywa, która pozwoli przedsiębiorcom z branży zmierzyć się z aktualnymi wyzwaniami. Produkcja lotnicza jest z natury innowacyjna i wymagająca. Nowe produkty i technologie powstają ze „zderzenia” różnych doświadczeń i kompetencji, które pozwalają stworzyć nową jakość, dzięki formule speed dating uczestnicy mogą się tą kompetencją i doświadczeniami podzielić– komentuje Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Aeromixer bazuje właśnie na networkingu i nowatorskiej formule „szybkich randek” – dzięki temu uczestnicy imprezy mogą w krótkim czasie spotkać się z wieloma potencjalnymi kontrahentami. Udział w wydarzeniu już teraz potwierdziło wielu uczestników, wśród których znalazły się zarówno niewielkie polskie firmy dostarczające i rozwijające specjalistyczne produkty dla branży lotniczej, jak i przedsiębiorstwa z grona największych światowych producentów samolotów i sprzętu lotniczego. Wśród nich warto wymienić np. Leonardo Company, Airbus Group Poland, Pratt & Whitney Kalisz, UTC Aerospace Systems Wrocław, PZL Mielec Sikorsky (a Lockheed Martin company), czy Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne (Polska Grupa Zbrojeniowa).

Spotkanie biznesowe

Oprócz firm, w imprezie udział wezmą również organizacje i jednostki administracji publicznej, agencje rządowe, a także przedstawiciele organizacji branżowych, specjalnych stref ekonomicznych, klastrów lotniczych czy uczelni wyższych. Podczas imprezy odbędzie się również szereg prelekcji, wykładów i paneli dyskusyjnych skupiających się na kwestii zwiększenia efektywności zużycia energii w przemyśle aeronautycznym.

Prawie w każdym samolocie pasażerskim jest przynajmniej jedna część wyprodukowana w Polsce.  W kraju działa obecnie ponad 200 firm z sektora lotniczego, które zatrudniają ok. 30 tys. pracowników. Wartość ich rocznej sprzedaży wynosi 1,3 mld Euro. Te liczby pokazują, że sektor lotniczy w Polsce ma się naprawdę dobrze. Nasi partnerzy doceniają jakość wyrobów, ale również sieci produkcyjne działające na terenie kraju. Dzięki współpracy firm z branży możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości produktów w relatywnie krótkim czasie. Niemniej ważne są świetnie prosperujące działy B+R i bliska kooperacja przedsiębiorstw z uczelniami wyższymi. W efekcie polskie zespoły są doceniane na świecie i zapraszane do udziału w międzynarodowych projektach, a części produkowane w kraju znajdują odbiorców na całym świecie– mówi Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP (agencja jest jednym z organizatorów imprezy).

Celem organizatorów spotkania jest ułatwienie potencjalnym kontrahentom nawiązania strategicznych kontaktów biznesowych, dzięki którym możliwa będzie realizacja nowych projektów oraz wspólnych przedsięwzięć (np. nowych inwestycji w Polsce). Temu właśnie ma służyć nowatorska formuła imprezy, podczas której przewidziano zarówno spotkania dwustronne pomiędzy zainteresowanymi współpracą organizacjami/firmami, jak i spotkania przy tzw. stołach rotacyjnych, podczas których firmy będą mogły w większym gronie przedstawić swoją ofertę potencjalnym kontrahentom. Kontakty nawiązane wstępnie podczas takich spotkań będzie można następnie omawiać np. podczas sesji open networking.

Jesteśmy pewni, że taka formuła spotkania biznesowego doskonale sprawdza się w tak innowacyjnej branży, jaką jest przemysł aeronautyczny. Sektor ten jest z natury również dość hermetyczny i wielu firmom – zarówno startupom, stawiającym pierwsze kroki na rynku, jak i przedsiębiorstwom działającym wcześniej w innych branżach – trudno jest niekiedy nawiązać pierwsze kontakty biznesowe, wytypować potencjalnych kontrahentów i rozpocząć rozmowy nt. współpracy. Aeromixer 2018 organizowany jest właśnie po to, by ów proces maksymalnie uprościć i pozwolić uczestnikom spotkania na nawiązanie w możliwie krótkim czasie jak największej liczby kontaktów, które zaowocują nowymi kontraktami i współpracą – zarówno z innymi podmiotami z Polski, jak i największymi graczami sektora aeronautycznego z całego świata – wyjaśnia Fabrizio Bosetti.

Wydarzenie naukowe

Aeromixer to jednak znacznie więcej niż typowe spotkanie biznesowe mające kojarzyć kontrahentów – konferencja będzie również ważnym wydarzeniem naukowym dla branży lotniczej. Myślą przewodnią tegorocznej edycji będzie efektywność energetyczna na poziomie procesów produkcji w odniesieniu do uwarunkowań, dotacji publicznych określonych przez Unię Europejską oraz sytuacji w Polsce (obowiązujących przepisów, itp.). Szczególny nacisk będzie kładziony na uwzględnienie celów określonych w Flightpath 2050 oraz w Strategicznej Agendzie Badań i Innowacji (SRIA 2017 – challenge 3), takich jak: budowa silników bardziej efektywnych pod względem zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla do atmosfery, zmniejszenie poziomu hałasu, stosowanie biopaliwa, stosowanie produktów wytwarzanych z materiałów poddanych recyklingowi, itd.

Wśród prelegentów i uczestników znajdą się m.in. Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz (której wystąpienie otworzy sesję plenarną), prof. Edward Chlebus (Dyrektor Centrum Zaawansowanych Systemów Produkcyjnych Politechniki Wrocławskiej), Wojciech Wasik (Prezes Zarządu Pratt & Whitney Kalisz), Dariusz Śliwowski (Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu), Marco Lupo (Wiceprezes firmy Leonardo Company), Radosław Majda (Dyrektor Generalny UTC Aerospace Systems Wrocław oraz Prezes Dolnośląskiego Klastra Lotniczego) oraz Alessandro de Pedys, Ambasador Włoch w Polsce.

Współorganizatorami spotkania są: Dolnośląski Klaster Lotniczy, Agencja Rozwoju Przemysłu, Invest Park, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Włoska Izba Handlowo-Produkcyjna w Polsce. W gronie sponsorów znaleźli się PKO Bank Polski (główny sponsor), a także firmy Warter Fuels, Civis Polska, Adecco Outsourcing, Spring Professional oraz Innpact.

Patronami oraz partnerami imprezy są: Politechnika Wrocławska, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce, Francusko-Polska Izba Handlowa w Polsce, British Polish Chamber of Commerce, Polsko-Czeska Izba Handlowa, Izba handlowa regionu Morawsko-Śląskiego, Niderlandzko-Polska Izba Handlowa, Województwo Dolnośląskie oraz Polska Ambasada w Rzymie i Włoska Ambasada w Warszawie, Dekra, Śląski Klaster Lotniczy oraz Wielkopolski Klaster Lotniczy.


Szczegółowe informacje o programie, gościach oraz zasadach uczestnictwa w spotkaniu networkingowym Aeromixer 2018 (a także formularz rejestracyjny) znaleźć można na oficjalnej stronie imprezy – https://aeromixer.eu.


 

PODOBNE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA

SMART MIXER

ENERGY MIXER

AEROMIXER 2018

BOSETTI OPOWIADA O POLSCE

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

Obserwuj profil
Bosetti Global Consulting
na Linkedin